10 סיפורים מרגשים על בעלי חיים יותר אנושיים מבני אדם

מי שטוען שחיות לא אנושיות, כנראה לא הכיר אף פעם חיה מקרוב. אני יכול להישבע שהחתולה שלי מדברת איתי כל יום, דואגת לשלומי כשאני נראה מבואס ומחכה בקוצר רוח לרגע בו אני נכנס למיטה כל ערב, כי הרבה יותר נעים ללכת לישון ביחד.

אם זה עדיין לא משכנע אתכם - הנה עשרה סיפורים מרגשים על חיות שמתנהגות בצורה אנושית לגמרי - החל מכלבים שהקריבו את חייהם להצלת הבעלים שלהם, ועד לאריה אחד שהמשיך לאהוב את בני האדם שאימצו אותו כשהיה גור גם אחרי שחזר לטבע והפך לראש להקת אריות אכזרית. אזהרה: חלק מהסיפורים האלה יוכלו לגרום לכם להזיל דמעה או שתיים. זה לגמרי אנושי.

 

1. הכלב שהציל ילדה בת חמש

בשנת 2007 הקריב הכלבלב ג'ייק את חייו בשביל להציל קבוצה של חמישה ילדים מחבורה של כלבי כלא. ג'ייק, כלב קטן וחמוד מסוג ראסל טרייר (זוכרים את ווישבון מהטלוויזיה? אז כזה) - מה שלא הפריע לו להתייצב בצורה אמיצה למדי מול הכלבים האכזריים - שהתנפלו עליו במקום על הילדים. ג'ייק לא שרד את המתקפה - אך הילדים שהספיקו לברוח חייבים לו לא מעט.

 

2. החתול שמנחם גוססים

לאוסקר החתול יש סוג של חוש שישי, שמאפשר לו לדעת מי מהדיירים של בית האבות בו הוא חי הולך, לא עלינו, למות. החתול היפהפה נוהג להתיישב לצד הקשישים הגוססים, ולהנעים את השעות האחרונות שלהם בגרגורים מרגיעים. תודו שיש דרכים הרבה יותר רעות למות.

 

3. הלוויתן שיכול להיות מציל

חוויה שאף צוללן לא רוצה לעבור היא התכווצויות בשרירי הרגליים שמנטרלת לגמרי את האפשרות שלו לעלות בחזרה על מעל לפני המים. זה בדיוק מה שקרה ליאנג-יון, שלא הצליח לשחות למעלה בזמן שמאגר האוויר שלו הלך ונגמר. "חשבתי שאני הולך למות, אבל אז הרגשתי כח עצום שפשוט הוביל אותי לפני הים", הוא סיפר. הכח העצום הזה היא לווייתנית בשם מילה, שראתה את הצוללן המסכן, והחליטה לשחק אותה מצילה.

 

4. הגורילה שמתרגשת בקולנוע

קרה לכם פעם שבכיתם לסרט? לקוקו הגורילה זה קורה בכל פעם שהיא צופה בסרט "תה עם מוסוליני". כשמגיע הקטע הכי מרגש בסרט, בו ילד קטן צריך להיפרד ממשפחתו, מפנה קוקו את ראשה לאחור כדי שלא תצטרך לראות את הקטע קורע הלב, ומסמנת בשפת הסימנים שהיא עצובה ורוצה לבכות. שלא כמו רוב בני האדם שאנחנו מכירים, קוקו אף פעם לא טענה שפשוט היה לה משהו בעין.

 

5. האריה השואג

בשנת 1969 אימצו שני אחים גור אריות נטוש. לאחר מספר שנים הפך האריה הקטן לחיה ענקית, והשניים נפרדו ממנו בעצב והחזירו אותו לחיות בטבע הפראי של אפריקה. שנה לאחר מכן הם החליטו לבקר את החבר הוותיק שלהם בטבע. למרות שמומחים סיפרו להם שהאריה כבר נמצא בשלב אחר בחייו, ועומד בראש חבורת אריות פראית - החבר הוותיק זכר את בני האדם שאימצו אותו, והאיחוד היה מרגש יותר מהגמר של "כוכב נולד".

ראו גם: 5 דברים שמחזירים את האמון בבני אדם (תמונות)

6. גם גורילות מתגעגעות

בדומה לסיפור האריה, גם קוויבי הגורילה לא הצליחה להתגבר אף פעם על בן האדם שגידל אותה בשנותיה הראשונות. חמש שנים אחרי שהגורילה שוחררה בדרום אפריקה, חזר מי שגידל אותה לחפש אותה, ושוב - למרות שהמומחים אמרו שהגורילה כבר שכחה אותו, הסיפור נגמר באיחוד מהסרטים.

 

7. התוכי שרצה להיפרד

אלכס, תוכי אפריקאי אפור ומקסים, חי במשך שנים עם בת האדם שלו. בשנת 2007, רגע לפני שהתוכי המדבר המתוק החזיר את נשמתו לבורא, הוא נפרד מהמאמצת האהובה במילים אחרונות מרגשות במיוחד: "תהיי טובה, אני אוהב אותך".

 

8. פילי הקרקס שהתאחדו

לא קל להיות חיית קרקס. מאחורי כמה דקות על במת הקרקס עומדות שעות של כליאה, עינויים וסבל. ג'ני ושירלי הן שתי פילות ש"בילו" יחדיו בקרקס במשך זמן קצר, לפני שהופרדו. 25 שנה (!) לאחר הפרידה, מצאו את עצמן הפילות מחדש במקלט לפילים. החברות הוותיקות מייד זיהו אחת את השנייה, וכששוחררו בטבע לא הסכימו להיפרד אחת מהשנייה.

 

9. לוויה לשימפנזה


גם קופים אבלים: לאחר שקופה קטנה נפטרה מכשל לבבי במתקן הצלה לשימפנזות בקמרון, חבריה הקופים ערכו לה הלוויה מאולתרת, ובזמן שעובדי המתקן פינו את גופתה הסתכלו על חברתם בצער, התחבקו  זה עם זה ונפרדו מהחברה לתמיד.

 

10. הכלב עם כלב הנחייה

אלי, כלבת ספניאל מתוקה ועיוורת, מצאה חבר שהפך לכלב הנחייה הפרטי שלה: ליאו, הכלב הקודם של מי שאימצה אותה. ליאו מלווה את אלי לכל מקום אליו היא הולכת, דואג שהיא לא תתקל בשום דבר, ואפילו מגן עליה מכלבים גדולים יותר שמנסים... לנצל אותה.

מקור: Buzzfeed

ראו גם:

קליק על "אהבתי"ולא תפספסו אותנו גם בפייסבוק

[like name="HolesNet"]

עשו לנו לייק ותקבלו את מיטב הכתבות של חורים ברשת ישירות לפייסבוק
ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

סיפורים נוספים של ארכיון ״חורים ברשת״
הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו
וידאו
דיווח על תוכן פוגעני
תוייג בתור:
  • טבע
  • מרגש
  • כלבים
  • סיפורים
  • קופים
  • השראה
  • אריה
  • בני אדם
וידאו