טפט חוסם Wi-Fi: שהשכנים לא יגלשו על חשבונכם

כל בעל רשת Wi-Fi כבר יודע: אם לא תאבטחו מספיק טוב את הרשת שלכם, סביר להניח שלא רק אתם תיהנו ממנה אלא גם כל השכנים שלכם. ככה זה כשכל כך קל להתחבר לרשתות אלחוטיות - אנשים רבים מגלים שאין להם שום סיבה לשלם על חיבור אינטרנט משלהם כשהם יכולים לגלוש בכיף על חשבון השכנים.

אז אמנם ניתן להגן על הרשתות בסיסמאות, אבל גם אלה לא תמיד עוזרות, במיוחד בארץ, בה 99% מהסיסמאות לרשתות ה-Wi-Fi הביתיות הן מספר הטלפון הסלולרי של בעל הבית (בכל זאת, בשיטת האבטחה הפופולרית ביותר צריך לבחור סיסמה 10 ספרות שקל לזכור בעל פה), ובה כל שכן שני הוא הייטקיסט שבטח יודע איך לפרוץ סיסמאות של רשתות תוך כדי שינה.

מה עושים? קונים טפט. כן כן, טפט - הדבר הצבעוני ודקורטיבי כביכול שאפשר להדביק על הקיר אם מתעצלים לצבוע אותו: מדענים הצליחו לפתח טפט מיוחד בו משולב חומר שחוסם תשדורת אלחוטית. זה אומר שאם תצפו את כל הבית שלכם בטפט הזה "תכלאו" למעשה את האינטרנט בפנים, ואז אף שכן קמצן לא יוכל לגלוש על חשבונכם. המדענים שהמציאו את הפלא מבטיחים שהטפט יסנן אך ורק את טווח התדרים של הרשת האלחוטית שלכם, ולא יחסום תקשור אחרת כמו רשתות סלולריות.

כמובן שהקונספט הזה יכול להיתקל בלא מעט קשיים - כמו למשל חלונות (אלא אם כן תצפו גם אותם בטפט), או העובדה שלקנות מספיק טפט בשביל לצפות את כל הבית יעלה בערך כמו מנוי לשלוש שנים לרשת - אבל היי, אם אתם חרדים לאבטחת הרשת שלכם - זה יכול להיות פתרון נאה בשבילכם.

הטפט המבודד צפוי להגיע לחנויות מתישהו במהלך השנה הבאה. עד אז תאלצו לדאוג לדרכים אחרות לאבטח את הרשת שלכם: כמו למשל לשנות את הסיסמה שלכם למשהו שהוא לא המספר הסלולרי שלכם.

מקור: גיזמודו

ראו גם:

הדיל: תנו קקי של כלב, תקבלו אינטרנט אלחוטי חינם (וידאו)

חדש: הומלסים עובדים כנקודות גישה לאינטרנט

עשו לנו לייק ותקבלו את מיטב הכתבות של חורים ברשת ישירות לפייסבוק
ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

סיפורים נוספים של ארכיון ״חורים ברשת״
הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו
וידאו
דיווח על תוכן פוגעני
תוייג בתור:
  • wi-fi
  • טפטים
  • טפט
  • וויפי
  • אינטרנט אלחוטי
וידאו