בדוק: לקלל מפיג כאב

אם דפקתם את האצבע הקטנה ברגל בקצה השולחן, או שפכתם על עצמכם קפה רותח, אל תעצרו את עצמכם והפטירו קללה עסיסית או אפילו כמה. מתברר שביטויים גסים וקללות מהסוג שלא עובר צנזורה של שידורים ציבוריים, עוזרים להפחתה של תחושת כאב גופני, ומאפשרים לאנשים להתמודד זמן רב יותר עם תחושות לא נעימות.

חוקרים באוניברסיטת קיל בדקו ומצאו שנבדקים הצליחו להתמודד זמן רב יותר עם כאב כשקיללו, עד פי שתיים מהזמן שצלחו אלו שלא קיללו בעת שחוו כאב פיזי. במסגרת הניסוי, התבקשו הנבדקים להכניס את היד למי קרח וכשהם מרגישים כאב, לקלל. לאחר מכן, חזרו החוקרים על הבדיקה אך במקום קללה או עלבון מפורט, אמרו לנבדקים לומר מילה רגילה (לדוגמה: מקלדת) כשהם חשים כאב. התוצאה היא שהנבדקים שקיללו את הכאב, הצליחו להחזיק את היד במי הקרח כמעט שתי דקות, בהשוואה למבדק בו נאמרו מילים רגילות שאינן קללות, בו הצליחו הנבדקים להחזיק רק כדקה ו-15 שניות בממוצע.

החוקרים גילו שהקללות לא רק מעלות את סיבולת הכאב, אלא גם מקטינות את העצמה הנתפסת של הכאב במוח. חסרונות העיקריים בשיטה שימושית זו הם העובדה שבשביל שזו תעבוד, עליכם להימנע מקללות רבות מדי ביום-יום. בנוסף, סביבתם עשויה שלא להעריך את הפנינים הצבעוניות שיוצאות לכם מהפה אם נופל לכם חפץ כבד על הרגל, במיוחד אם יש ילדים באזור.

את הבעיה השנייה, אגב, קל לפתור. פשוט תעברו לקלל בשפות זרות במיוחד. למשל, תוכלו לומר ביפנית לעזאזל - צ'יקושו (chikusho) או חרא - מרד (Merde) בצרפתית. כותבת שורות אלה מצאה שגם המצאה של קללות זו שיטה מקורית. אחת הדרכים לעשות זאת היא תרגום קלוקל למחצה של קללות בשפות אחרות. לדוגמה, את motherfucker האנגלי (או אמריקני ליתר דיוק) אני מעדיפה לכנות שגלאם. נשמע הרבה פחות גס, איכשהו.

(באמצעות: Lifehacker)

ראו גם:

15 הדברים הכי מעצבנים בעולם (תמונות)

מקסים: ילד בן שנתיים וחצי נמלט מרובוט-דינוזאור (וידאו)

ברוסיה מתקן שעשועים תופס אותך חזק ומטלטל (וידאו)

עשו לנו לייק ותקבלו את מיטב הכתבות של חורים ברשת ישירות לפייסבוק
ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

סיפורים נוספים של ארכיון ״חורים ברשת״
הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו
וידאו
דיווח על תוכן פוגעני
תוייג בתור:
  • מחקר
  • מדע
  • כאב
  • מוח
  • ניסוי
  • עלבונות
  • קללות
וידאו