האם זו התמונה שמצפה לנו בעתיד?

כמה שבועות לאחר שגוגל הכריזה בחודש שעבר על פרויקט משקפי המציאות המעושרת  Project Glass צצה ביום שלישי התמונה הבאה בחשבון גוגל פלוס של סבסטיאן טרון, סגן נשיא בחברה. פרויקט Glass, לשם התזכורת, עוסק במשקפיים חכמים מבוססי אנדרואיד שמעשירים דיגיטלית את עולמו של המרכיב אותן במידע מהענן. מסרטון ההדגמה שהועלה ליוטיוב אפשר להבין בקונספט של מערכת הפעלה קולית, כאשר הבחירה בתפריטים מתבצעת כנראה באמצעות מצמוץ או תנועת עיניים.

באמצעות משקפי Glass אפשר, לדוגמה, לגלות לכם מה שמו של האדם אותו פגשתם, אם שכחתם, לספר לכם על ההיסטוריה של האטרקציה בה אתם מביטים, לתת לכם הכוונה בדרך או השוואת מחירים מהירה וביקורות על המוצר עליו אתם מביטים ועוד. עם משקפי גוגל החיבור בין העיניים שלכם לרשת מתקצר באמצעות טכנולוגיה יעילה יותר מסמרטפונים.

original

התמונה שצילם סבסטיאן טרון כאשר שיחק עם בנו והרכיב את משקפי גוגל שלו, רחוקה מלהרשים במבט ראשון. התמונה לוכדת את פניו המחייכים של הילד כאשר אביו מניף אותו באוויר. עד שמבינים שאין דרך בה טרון יכול היה לצלם את התמונה מהזווית בה נמצא באמצעות ידיו.  התמונה צולמה באמצעות משקפי Glass שתומכים, כמובן, גם בצילום. למעשה, בעזרת המשקפיים האלה אפשר להקליט כל דבר שאתם רואים. כאשר אנשים הבינו את הפוטנציאל הגלום בכך, התמונה של טרון שותפה על ידי אלפים, בהם מייסד גוגל, סרגיי ברין.

Glass עשוי לחולל שינוי מהותי בתקשורת בין אנשים. למשל, בעת ויכוח על דברים שנאמרו או נראו אפשר לחזור לתיעוד ולראות מי צודק על פי ההקלטה. המשקפיים האלה יכולים להוסיף פרסומות וירטואליות במיקומים רלוונטיים בעולם הפיזי או להקליט סקס בין אנשים כך שהחוויה האינטימית שלהם תהפוך לפורנו לשימוש עצמי (או אחרים), להקליט דייטים, ראיונות עבודה וכל בילוי, פרטי או עסקי ולצפות בו מאוחר יותר, אם לשם הנאה, צרכים משפטיים, שיתוף או אחר.

משקפי Glass, ללא הגזמה, הם טכנולוגיה מהפכנית. כל זה מזכיר יותר מדי את הפרק The Entire History of You במיני סדרה הבריטית Black Mirror, שם כולם מסתובבים עם שתלים בראשם שמאפשרים להם להקליט כל דבר שהם רואים ולצפות בזיכרונות מאוחר יותר, מה שהופך מערכות יחסים לסיוט. אז שיהיה לכולנו עתיד מוצלח! (דרך i09).

ראו גם:

קריפי: גוגל תראה את העולם מהעיניים שלכם (וידאו)

עשו לנו לייק ותקבלו את מיטב הכתבות של חורים ברשת ישירות לפייסבוק
ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

סיפורים נוספים של ארכיון ״חורים ברשת״
הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו
וידאו
דיווח על תוכן פוגעני
תוייג בתור:
  • גוגל
  • משקפיים
  • משקפי גוגל
  • project glass
וידאו