מה פייסבוק מגלה למשטרה על הפרופיל שלכם תחת צו

במסגרת חקירה בארה”ב בפרשת פיליפ מארקוף, שנודע לשמצה בכינוי רוצח הקרייגליסט, משטרת בוסטון הוציא צו המחרים את חשבון הפייסבוק שלו. כתוצאה מכך, חלק גדול מהמידע בפרופיל הנוגע לחקירה נחשף על ידי משטרת בוסטון וכך אפשר סוף סוף לדעת מה פייסבוק משתפת עם המשטרה.

הבוסטון פינקס, אחד מעיתוני העיר, פירסם כתבה מקיפה בנושא בשבוע שעבר ופירסם במקביל שורה של מסמכים הנוגעים לחקירה, כולל המידע שמסרה פייסבוק.

השמות המלאים ופרטי הפרופילים המדויקים המצוינים במסמכים נמחקו, אך פייסבוק סיפקה ביחד עם המידע העתקים מודפסים של פוסטים על הוול, תמונות שהועלו, תמונות בהן החשוד מתויג, הודעות פרטיות, פרטי שם משתמש וסיסמאות, כתובות IP מזוהות ורשימה נרחבת של חברי החשוד. למעשה, הכל. כך שזו התשובה אם אתם סקרנים לגבי השאלה מה ייחשף לציבור אם תיחשדו בביצוע פשע.

פיליפ מרקוף היה סטודנט אמריקני לרפואה שהואשם בשוד מזוין ורצח של ג'וליסה בריסמן במלון בבוסטון מסצ’וסטס, ב-14 באפריל, 2009, ובשני מעשי שוד נוספים. מרקוף טען שהוא חף מפשע וכפר באשמה אך  הוא הואשם ברצח מדרגה ראשונה, שוד מזוין ובסעיפי אישום נוספים. ב-15 באוגוסט, 2010, מרקוף התאבד בכלא בעודו ממתין למשפטו. מרקוף כונה בתקשורת “רוצח קרייגליסט” משום שהרוצח יצר קשר עם קורבנותיו דרך מודעות שפירסם באתר הלוחות קרייגליסט בהן הציע שירותים אירוטיים.

image

image

ראו גם:

8 טיפים לשמירת הפרטיות בפייסבוק

איך להיות הסטוקר האולטימטיבי בפייסבוק

שווי הפרטיות: שנקל וחצי

קליק על “אהבתי” ותקבלו את הסיפורים הכי מעניינים בפייסבוק

[like name="HolesNet"]

עשו לנו לייק ותקבלו את מיטב הכתבות של חורים ברשת ישירות לפייסבוק
ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

סיפורים נוספים של ארכיון ״חורים ברשת״
הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו
וידאו
דיווח על תוכן פוגעני
תוייג בתור:
  • פייסבוק
  • רצח
  • משפט
  • פרטיות
  • מידע
  • פיליפ מארקוף
  • רוצח הקרייגליסט
וידאו