בקיצור: החיקוי מול המקור (וידאו)

בעונה הנוכחית של “ארץ נהדרת” משודרת מיני סדרה בשם “בקיצור”, על חייו של צעיר ירושלמי. את הסדרה ביים וניה הימן, משחק בה רועי כפרי והיא הופקה על ידי ליהוא רוטר ונתן שוטנפלס.

בעלי זיכרון ארוך אולי זוכרים את הסרטון הוויראלי של הימן בשם Bref שהופץ בסוף 2011 ופורסם גם אצלנו. כבר אז פורסם כי “בקיצור” מבוסס על הסדרה Bref של ערוץ הטלוויזיה הצרפתי Canal+.

בעקבות טענות להעתקה שהופצו בימים האחרונים, המפיק נתן שוטנפלס מסביר בפייסבוק:

“מעשה שהיה כך היה: Elinadav Heymann ואשתו הגר כצמן-הימן. נסעו לבריסל לעבוד ולאכול צ'יפס, אלינדב ראה סדרה בשם Bref ושלח לאחיו הצעיר (יהודה) Vania Heymann שיראה (באמצעות רשת האינטרנט כמובן). וניה ראה ואמר וואלק נעשה גרסה ישראלית כתרגיל ללימודים, כולם ראו והתלהבו עד מאוד. אחר כך וניה ואחד Roy Kafri עשו פרסומת למשקה הכה מדליקPepsi Max, צירוף מקרים גורלי הביא לכך שאת הפרסומת הפיק בחור מבריק- Lihu Roter. אחר כך הייתה נסיעה ל- Paris, France פגישות עם הגאונים שיצרו את Bref שאמרו: 'בכיף תעשו גרסה ישראלית זה יבוא לנו ממש בטוב'. אז התחלנו לכתוב את האדפטציה הישראלית עם עלם החמודות Gon Ben Ari שאמר : 'מה אתם צריכים? בדיחות מצחיקות? יש לי מלא'.

בארץ נהדרת אמרו לנו: 'נשמע טוב נשדר את זה אצלנו' אמרנו להם: 'נשמע טוב תשדרו את זה אצלכם'. כדי שלא נשדר חומרי גלם חיפשנו עורך, שאלנו את ניצה והוא המליץ לנו על אחד Niv Majar אמר שהוא מכיר אותו מלא זמן ושהוא גבר. אז מלא חברים כמו Amir Tal באו לעזור וגם המון שחקנים צעירים ומוכשרים באו לשחק. בקיצור, כל זה קרה כדי שכולם יוכלו לראות את זה”.

גגגג

 

הנה הקישור לסדרה המקורית, למי שמעוניין לצפות (אי אפשר לאמבד).

2013-01-01_150525

עשו לנו לייק ותקבלו את מיטב הכתבות של חורים ברשת ישירות לפייסבוק
ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

סיפורים נוספים של ארכיון ״חורים ברשת״
הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו
וידאו
דיווח על תוכן פוגעני
תוייג בתור:
  • טלוויזיה
  • וניה הימן
  • בקיצור
  • סדרה
  • ארץ נהדרת
  • נתן שוטנפלס
  • bref
וידאו