ניסוי חברתי: מי ינסה לעצור את גנב האופניים?

כל מי שגר בתל-אביב וודאי איבד לפחות זוג אופניים אחד לגנבים. ככה זה אצלנו בעיר - אף שרשרת לא חזקה מספיק ואף עמוד לא מרתיע מספיק בשביל גנבי האופניים, שחושקים בכלי התחבורה הקטן והחמוד שלנו כאילו הוא היה מינימום זהב לבן דו-גלגלי. ומי שחושב שהמצב בתל-אביב גרוע, כנראה אף פעם לא חי במנהטן.

לפני חמש שנים ערכו שני תושבי ניו-יורק ניסוי חברתי מעניין: אחד האחים התחזה לגנב אופניים, וניסה "לגנוב" לעצמו את האופניים תחת אפם של עשרות עוברי אורח, כאשר האח השני מתעד אותו מרחוק. המטרה היתה לראות כמה אזרחים ינסו למנוע את הגנבה, וכמה ימשיכו בדרכם סוג של חיים הכט לעניים, אם תרצו. התוצאה, לפחות אם אתם בקטע של ערבות הדדית, הייתה די מאכזבת: אפילו לא אזרח אחד עצר את "הגנב".

כעת, לאור המחאות החברתיות ששוטפות את העולם (וגם את ניו יורק), החליטו האחים לשחזר את הניסוי שלהם: מצויידים ב"כלי עבודה" בולטים ומקצועיים ביותר (כמו לום, מסור חשמלי ועוד) הם יצאו לגנוב לעצמם שוב את האופניים. חושבים שהניו יורק של 2012 מוסרית ושומרת חוק יותר?

למרות הביקורת הברורה על הקהל הניו-יורקי האדיש, חייבים לציין שקל מאוד להבין אותם. אני לא יודע כמה מכם היו מתחילים להתעסק עם גונב אופניים שבידיו לום כבד ומסוכן. סביר להניח שהייתם שואלים את עצמכם "השומר אופני אחי אנוכי?" וממשיכים ללכת.

הנה, לשם ההשוואה, הסרטון מלפני חמש שנים. אז אפילו המשטרה לא ניסתה לעצור אותו:

מקור: The Daily What

עשו לנו לייק ותקבלו את מיטב הכתבות של חורים ברשת ישירות לפייסבוק
ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

סיפורים נוספים של ארכיון ״חורים ברשת״
הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו
וידאו
דיווח על תוכן פוגעני
וידאו