האם מכה באשכים יכולה להרוג?

כילדה שמנמנה וממושקפת בבית הספר היסודי, לא היו לי הרבה יותר מדי כלים להתמודד עם בריונים שנהנו לדחוף אותי לבוץ או לקחת לי את המחשבון בשביל לראות אותי מתעצבנת. מהר מאוד למדתי, שיש מקום אחד שמכה בו לא רק תפיל את הבריון לרצפה בצרחות כאב, אלא גם תרחיק את חבריו ממני לזמן-מה. מעולם לא פספסתי, אבל לא פעם שלחתי ילד לחדר האחות (ואף למיון, פעם אחת) עם כאבי ביצים רציניים מאוד. אולי טוב שלא ידעתי אז שאני יכולה בטעות להרוג אותם.

לפני מעט יותר משבוע, מיהרה גברת סינית בת 41 לאסוף את בנה מבית הספר היסודי בעיר הייקו במחוז היינן. היא ביקשה להחנות את הקטנוע שלה מול כניסה לחנות, אך בעל החנות התעקש שלא לאפשר לה. הוויכוח, שהתפתח לתגרה בהשתתפות בעלה ואחיה של הגברת להם קראה למקום, הסתיים כשזו אחזה בחוזקה באשכיו של המוכר בן ה-42 והפעילה לחץ מספק בשביל שזה יקרוס לרצפה וימות במקום. כוחות ההצלה מיהרו לנסות ולהחיות את המוכר את האומלל, שבגלל ויכוח על חניה איבד את חייו, אך ללא הועיל. בבית החולים המקומי קבעו את מותו, אך לא פורסמה סיבת המוות הרשמית שבתעודת הפטירה.

האם אכן אפשר למות ממעיכת ביצים או מכה מספיק חזקה בהם? מתברר שכן. לדברי רופאים, כמות העצבים שנמצאים על ומסביב לאשכים היא גדולה ומדובר באזור רגיש במיוחד, כפי שיסכימו בוודאי כל הגברים. בעת הפעלת לחץ או כאב על האשכים, הגוף משחרר כמויות אדירות של אדרנלין, ודורש מהמוח להפסיק מה שהאדם עושה, לשכב על האדמה, ולחבק את הברכיים, לעתים בליווי קללות עסיסיות בקול גבוה. הצפת האדרנלין יכולה לגרום להתקף לב ולכן סביר גם שזה מה שהרג את המוכר המסכן, שאולי היה צריך לתת לאם האלימה לחנות שם ולא למות בדרך לא נעימה זו.

יש לציין שכאב רב באופן כללי גורם לגוף להגיב באחת ממספר דרכים. לצד הצפת האדרנלין, לא פעם בוחר המוח, בעת כאב קיצוני, פשוט לכבות את תהליכיו ולהתעלף. אז בפעם הבאה שאתם מכוונים בעיטה לאשכיו של מישהו, או מועכים לו את החבילה, אנא היזהרו שלא תהרגו אותם, חלילה.

(באמצעות: Gizmodo ו-China News 24/7)

ראו גם:

החיפוש אחרי נקודת הג’י: הכל בראש שלכם

אז כמה אתם שווים? מחירון האיברים בשוק השחור

מחלה שגורמת לאנשים לספר בדיחות בלי שליטה

עשו לנו לייק ותקבלו את מיטב הכתבות של חורים ברשת ישירות לפייסבוק
ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

סיפורים נוספים של ארכיון ״חורים ברשת״
הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו
וידאו
דיווח על תוכן פוגעני
תוייג בתור:
  • מוות
  • סין
  • אאוץ'
  • כאב
  • אשכים
  • ביצים
  • אדרנלין
  • התקף לב
וידאו