תרופה על מקל: בת 13 פיתחה תרופה לשיהוקים

שיהוקים זה דבר מעצבן. הם תופסים אתכם בדרך כלל כשאתם הכי פחות מוכנים בשבילם - וכשהם מגיעים ממש קשה לעצור אותם. תרופות הסבתא הידועות (כפית סוכר, הפחדות מפתיעות, לעצור את הנשימה לחצי דקה וכדומה) לא באמת עובדות, והדבר היחיד שאפשר לעשות כשה"היק"ים המציקים האלה מופיעים זה לחכות בסבלנות שהרפלקס המוזר שגורם לגרון שלנו להתנהג ככה יחזור לישון.

לא עוד! מאלורי קייבמן, נערה אמריקנית בת 13, בטוחה שהיא מצאה את התרופה האולטימטיבית לשיהוקים - ועומדת בימים אלה בראשה של חברת סטארט-אפ שמקווה להכניס את התרופה הזאת למדפים כמה שיותר מהר.

תרופת הפלא של מאלורי הצעירה היא סוכריה על מקל שכוללת חומץ וסוכר. "החומרים מפעילים מערכת של עצבים בגרון ובפה, אותה המערכת שאחראית גם על רפלקס השיהוק", הסבירה מאלורי לניו יורק טיימס, "בגדול, הסוכריה יוצרת עומס על העצבים האלה ובכך מבטלת את ה'הודעה' שלהם לשהק". הרעיון הזה הרשים שופטים של תחרות יזמים צעירים, שהעניקו למאלורי את המקום הראשון. גם אוניברסיטת קונטיקט התלהבה מהרעיון - והכלילה אותו בתוכנית מיוחדת שמטרה לקדם יזמות: האוניברסיטה ציוותה למאלורי מספר סטודנטים שעזרו לה להקים חברת סטארט-אפ לכל דבר.

מתי נוכל לראות את הסוכריות פותרו השיהוקים על המדפים? עדיין מוקדם מדי לנחש - בימים אלה מאלורי סוף סוף הצליחה לרקוח את המתכון המושלם שיצר סוכריה שהיא גם טעימה, גם יעילה וגם עמידה מספיק (כדי שלא תימס בתנאי חום). עכשיו הילדה תצטרך למצוא מפעל שיתחיל לייצר את הסוכרייה שלה, שתקרא Hiccupops, בצורה המונית.

הסיפור הזה מקסים לא רק כי הוא אומר שבקרוב סוף סוף נוכל להפטר מהשיהוקים המעצבנים האלה (ועוד עם סוכריה טעימה!), אלא גם בגלל שהוא מראה איך ילדה בת 13 הצליחה לקדם את הרעיון החמוד שלה לרמה מסחרית עם עזרה גדולה מהקהילה שהאמינה ותמכה בה. ומה אומרים ההורים? הם מקווים שמאלורי תמצא כמה שיותר מהר מפעל בו היא תוכל לייצר את התרופה שלה. "יש בלגאן נוראי במטבח", סיפר האב הגאה: "אז כן, אמא של מאלורי מאוד נרגשת מכל ההתפתחויות החדשות".

מקור: גיזמודו

ראו גם:

האייפד עלול להיות מסוכן במיטה (וידאו)

מחקר: האם לעיסת מסטיק עושה אתכם טיפשים?

האם מכה באשכים יכולה להרוג?

עשו לנו לייק ותקבלו את מיטב הכתבות של חורים ברשת ישירות לפייסבוק
ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

סיפורים נוספים של ארכיון ״חורים ברשת״
הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו
וידאו
דיווח על תוכן פוגעני
וידאו