400 אלף חברים חדשים לבינג בעקבות פרסומת ב-FarmVille

אם נפנה לאדם אקראי ברחוב ונבקש ממנו לומר את שמו של המשחק האחרון שבו יצא לו לשחק, יש סבירות גבוהה לאחת משתי התשובות הבאות: סוליטר, והחווה. אני לא חושב שצריך לספר למישהו מהי אותה חווה, הלא היא FarmVille – משחק הפייסבוק של Zynga שהפך מיליוני משתמשים ברשת לחקלאים מסורים.

from farmvillefreak.com

כמו כל דבר שהוא פופולארי ונמצא בשימוש של אנשים רבים, גם החווה היא פלטפורמת פרסום מעולה שמאפשר למפרסם לקבל חשיפה רחבה למוצר שלו, בעיקר אם בנוסף לכסף שהוא השקיע בפרסום, הוא מוכן גם לצ'פר את המשתמש ולקדם את הסטטוס שלו בחווה. וזאת היא בדיוק האסטרטגיה שבה נקטה מיקרוסופט, כאשר הזמינה אנשים להצטרף למעריצי העמוד של מנוע החיפוש Bing בתמורה ל-3 יחידות של Farm Cash ובאמצעות הטמעת הפרסומת במשחק ושימוש במסרים רלוונטיים לתוכן המשחק עצמו. כתוצאה ממסע הפרסום, תוך יממה בלבד גדל מספר המעריצים של בינג מ-100,000 לחצי מיליון.

from farmvillefreak.com

ל-FarmVille יש מעל 80 מיליון משתמשים רשומים. מתוכם, כמעט 30 מיליון נכנסים למשחק מידי יום מה שאומר שבהלך היום הבודד שלאורכו משתמשי המשחק נחשפו לפרסומת של מיקרוסופט, רק כ-1.5% מתוכם הגיבו לפרסומת כפי שציפתה מיקרוסופט. לכאורה מדובר על אחוז זעום מבין כלל המשתשמים, אך כאשר עוסקים במספרים כאלה, אין לראות בקמפיין כשלון כי הצלחה. הבעיה העיקרית בקמפיין מן הסוג הזה היא עניין התמורה – מיקרוסופט קשרה את הנסיון להעביר גולשים להשתמש במנוע החיפוש שלה בתמורה וירטואלית של משחק פופולארי. זה לא בהכרח מבטיח לה שמקבלי התמורה ישתמשו מעתה במנוע החיפוש שלה, במקרה הטוב, הם ייחשפו אליו, ובמקרה הרע ביותר, הם יקחו את "הכסף" וימשיכו לגגל את המשך דרכם כפי שמראה סקר שנערך בקרב גולשי FarmVille Freak אשר גילה כי כמעט 70% מתוך 6000 המצביעים הצטרפו לעמוד של בינג רק בגלל Farm Cash. ההצלחה של הקמפיין עלולה ליצור רושם שלילי בקרב מפרסמים וחברות גדולות ולגרום להם לקשור בין היענות לקמפיין לנכונות מהימנה לשימוש במוצר, דבר שכלל לא מובן מאליו ולעיתים קרובות אף מוטל בספק. >
עשו לנו לייק ותקבלו את מיטב הכתבות של חורים ברשת ישירות לפייסבוק
ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

סיפורים נוספים של ארכיון ״חורים ברשת״
הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו
וידאו
דיווח על תוכן פוגעני
תוייג בתור:
  • facebook
  • microsoft
  • zynga
  • farmville
  • bing
וידאו