הושקה גירסה ישראלית ל-chat roulette

[ad#banner468x60]

Chat Roulette הוא אתר צ’ט מצלמות שמקבל הרבה תשומת לב בתקופה האחרונה. כמו Omegle, עליו כתבנו לפני כשנה, Chat Roulette מפגיש בין שני זרים בצ’ט. אך בניגוד לקודמו, Chat Roulette הוא יותר “משחקי” ומתבסס על צ’ט מצלמות, יותר מאשר טקסט. הוויזואליה תופסת את עיקר העניין והתוצאה היא קרקס אנושי ואין סוף הפתעות, לא כולן טובות. Chat Roulette מתייחס אל עצמו כאל משחק – המערכת משדכת בין שני זרים ואם יש שביעות רצון הדדית ממשיכים לצ’וטט אך אם אחד הצדדים לא שבע רצון ממראה עיניו, 2010-02-27_220930 המערכת תחפש לו בן שיח אחר. האנונימיות המוחלטת וזמן הצפייה הקצר יחסית ב-Chat Roulette הופך את החוויה לסוג של פריק שואו, והתמונות הקשות משמאל (המותח וקורבנותיו) שליקט באזפיד בהחלט מדברות בעד עצמן.

ב-Chat Roulette יש המון מאוננים, שונאי אדם וכמה שסובלים מבעיות קשות במיוחד, שלא כאן הוא המקום לדבר עליהן. פה ושם תמצאו בני זוג שממש אפשר לדבר איתם במצלמה, אם זה מסקרן אתכם.

האתר הושק לפני ארבעה חודשים על ידי אנדריי טרנובסקי, אזרח רוסיה בן 17 והחל לצבור באזז משמעותי בשבועות האחרונים. זו מערכת פשוטה ביותר לתקשורת בין אנשים ומלבד ממשק עדכני שהולך עם הזמן, אין בה שום דבר מתוחכם באמת. יש תחושה שבסרט הזה כבר היינו. בראיון לניו יורק טיימס טרנובסקי אמר שיצר את האתר עבור חבריו משום שנמאס להם לדבר במצלמות זה עם זה.

למה Chat Roulette בכל זאת מעניין? ההצלחה היחסית של האתר הקטן הזה עשויה ללמד על תגובת נגד לרשתות חברתיות או על צרכים שהן לא יכולות למלא. אנשים אוהבים לדבר עם זרים גמורים מתוך כוונה להכיר אותם לעומק או להישאר זרים גמורים עמם הם חולקים אינטימיות לרגע - אינטימיות דרך מחיצה של אנונימיות. בעולם של רשתות חברתיות בו אפשר לגלות הכל על הצד השני תוך שניות, אין מקום להפתעות אמיתיות. נשף המסיכות שהיה חלק נכבד מהפעילות הקהילתית בווב בשנותיו הראשונות, עוד חי וקיים. רק במקומות כאלה תוכלו להשתחרר מנורמות, מגבלות העצמי, ולהיות אנשים אחרים לרגע, מוגנים מאחורי מסך ואנונימיות. רולטת הצ’אט היא יותר רולטה מצ’אט, הזדמנות להתחפש ולהידהם מאחרים. זה ללא ספק האתר הנבחר שלנו לחג הפורים.

בעוד אנחנו תוהים על קנקנו של Chat Roulette התבשרנו על גירסה ישראלית לרולטת הצ’ט בשם SpinChat, אשר פועל בעקרון זהה. בניגוד לאתר האמריקני שנמצאים בו מעל ל-20,000 משתתפים בכל זמן נתון, האתר הישראלי כמעט חסר משתתפים בשלב מוקדם זה.

תודה לדורי הזבלון מהמזבלה על הטיפ!

> [ad#adsensebannerpost]
עשו לנו לייק ותקבלו את מיטב הכתבות של חורים ברשת ישירות לפייסבוק
ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

ארכיון ״חורים ברשת״

ערוץ זה הוא ארכיון האתר, השומר את הסיפורים מהאתר הישן של ״חורים ברשת״.

סיפורים נוספים של ארכיון ״חורים ברשת״
הרשם/י לקבלת הניוזלטר שלנו
וידאו
דיווח על תוכן פוגעני
תוייג בתור:
  • chat roulette
  • אנונימיות
  • spinchat
וידאו