10289

שגעון ירושלים: ח"כ משה גפני זימן את מנכ"ל פייסבוק

שגעון ירושלים: ח
אהבתם? מוזמנים לשתף!

ח"כ משה גפני (יהדות התורה), יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה, גילה שמישהו פתח חשבון פייסבוק בשמו. באתר החרדי 'כיכר השבת' דווח בתחילת השבוע על החשבון החדש אליו הצטרפו עשרות בני אדם.

למעשה, ח"כ גפני אינו יכול להצטרף לפייסבוק בשל איסור הרבנים על שימוש באינטרנט. מעצבן לגלות שמתחזה פועל בשמך, כפי שגילו ישראלים רבים שסובלים מהתחזות בפייסבוק. אלא שאף אחד מהם אינו יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה.

לפי ידיעות אחרונות, גפני פנה בתלונה לקצין הכנסת וכשזה לא עזר משום מה, הוא כינס ועדה אליה זימן גם גם את מנכ"ל חברת "פייסבוק", מרק צוקרברג.

דרור בן דוד ביקש ממנו להעלות בפני צוקרברג, אם וכאשר יתייצב בכנסת להעיד, גם את הנושאים הבאים:

"פייסבוק" מבקשים אישור להפעיל לך את מצלמת הטלפון הסלולרי ללא ידיעתך או אישורך, האם חברי הוועדה הכובדים חושבים שזה בסדר ככה?

"גוגל" עוקבת אחרי מיקומם המדויק של כל אזרחי ישראל המחזיקים ברשותם סמרטפון עם אפליקציית חיפוש של גוגל - כולל כל חברי הכנסת, השרים, קציני צה"ל וכדומה - האם זה על דעת חברי וועדת הכנסת הנכבדה? "אפל" עושה את אותו דבר למי שמחזיק "אייפון" או "אייפד"

אתם הרשיתם ל"גוגל" לצלם את כל יישובי ישראל מגובה הנהג וממרחק של כעשרה מטר מהבית של כל אחד ואחד מאיתנו ובנוסף, להקליט את כל הרשתות הביתיות של האזרחים, בלי שביקשתם מאיתנו, האזרחים, רשות - אתם יכולים להסביר, בבקשה למה?

"פייסבוק" לא מאפשרים שיתוף סרטים ומוזיקה בישראל, בזמן אמיתי - למה?".

"אם פניה לקצין הביטחון של הכנסת הייתה הדרך המועדפת עליך לפתור סוגיות של "פייסבוק" ואם אלו הדיונים שאותם וועדת המדע והטכנולוגיה של כנסת ישראל בוחרת לקיים - אין ספק לנכדים של נכדינו יהיה הרבה גאווה כשיקראו את פרוטוקול הוועדה.

שגעון ירושלים"

עשו לנו לייק ותקבלו את מיטב הכתבות של חורים ברשת ישירות לפייסבוק